Glutensiz Diyet Yorumları

Glutensiz beslenmeye başlayan herkes glutensiz diyet yorumları okumak istiyor. Bunun için çeşitli sayfaları, blogları, kişisel hesapları takip ediyor. Genel olarak glutensiz diyete rağbetin artması glutensiz diyet yorumları hakkında bilgi edinmeyi mümkün kıldı.

Glutensiz diyet yorumları genellikle glutensiz beslenmeye başlayan kişilerin bu beslenme düzeninden sonra yaşadıklarını anlatmaktadır. Glutensiz diyete geçiş yaptığınızda gluten hassasiyetiniz varsa, sindirim sağlığınızda ve daha fazlasında iyiye gitme durumu göreceksiniz. Çölyak hastalığınız yoksa bile, gluteni bıraktıktan sonra da sağlığınızın düzeldiğini görebilirsiniz.

Özellikle glutensiz diyet sonrası hemen daha iyi hissetmeye başlamazsanız, kendinizi glutensiz bir diyet uygularken mutlu veya iyi beslenmiş olacağınızdan şüphe ederken bulabilirsiniz. İlk kez glütensiz kullanmaya başladığınızda, muhtemelen sevdiğiniz birinin tabağından yiyemeyeceğiniz için ya da eski favori yiyecekleriniz için istekle mücadele etmekte zorlanacaksınız.

Glutensiz gitmek için tam buğday ekmeği ve krakerleri bırakmaya karar verirseniz, aynı zamanda tok kalmak ve sizi düzenli tutmak için çok gerekli olan bazı lifleri de kaybedersiniz. Bu nedenle, diyetinize yeni, sağlıklı lif kaynakları getirmezseniz, kabızlık sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Endişelenmeyin, Glutensizekmek.com.tr’ nin ekmek, poğaça ve kek çeşitleri sizler için kabızlık sorunu yaşamadan bu diyete adapte olmanıza yardımcı olacaktır.

Glutensiz diyet yorumları içerisinde eksi yanları da vardır elbette. Glutensiz diyet ile yaşamanızın ne kadar zor olabileceğini bildiğinizi düşünseniz bile, bir zamanlar sevdiğiniz buğdayla doldurulmuş yiyecekler için ne kadar yoğun yas tuttuğunuza şaşırabilirsiniz. Özellikle çapraz kontaminasyondan kaçınmanız gerektiğinde glütensiz beslenmek, ekmeği bırakmaktan çok daha karmaşıktır. Buğday, soya sosundan soslara ve baharatlara kadar her şeyin içinde saklanabilir ve ilk market gezileriniz çok sinir bozucu olabilir, gözyaşlarına yakın hissedersiniz.

Glutensizekmek.com.tr ailesi olarak glutensiz diyet ile beslenen herkesin, kendilerini en iyi şekilde hissetmek için diğer yiyecekleri kesmesi gerektiğine inanmıyoruz. Tıpkı herkesin glütensiz diyet ile gitmesi gerektiğini ya da yapması gerektiğini düşünmediğimiz gibi. Sizlerin yalnızca glutensiz diyet sürecinizde kendinizi umutsuz, tüketmesi gereken besinlere ulaşamamış ya da diğer olumsuz duygulara kapılmış bir halde olmamasını istiyoruz. Bu nedenle sağlığınızı ve atıştırmalıklardan glutensiz unlara kadar en ince ayrıntısına kadar düşünüp üretim yapıyoruz.