Menü
Sepetiniz
Glutensiz Ekmek: Sağlıklı Beslenmede Glutensiz Karabuğday Ekmek Çeşitleri, Kekler ve Poğaçalar.

Glutensiz Karabuğday Unlu Kurabiyeler

Glutensiz Karabuğday Unlu Kurabiyeler


Glutensiz Kurabiye

Glutensiz kurabiye glutensiz unlar ile yapılan atıştırmalık çeşididir. Günün hangi saatinde olursa olsun çoğu insanın yemekte sorun yaşamadığı bir yiyecek varsa, o da kurabiyedir. Bir düşünün; ister sabah kahvenizin yanında tatlı bir şeyle kendinizi şımartmak, gün ortası bir karşılamaya ihtiyacınız olsun ya da akşam yemeğinden sonra bir ziyafet istiyorsanız, bir kurabiye işinizi görür.  Yine de, oturup o kadar büyük ve iyi olmadıkları için bir kerede epeyce kurabiye yemek çok kolaydır, lezzetlidirler.

Peki ya glutensiz beslenenler? Tüm kurabiyeler neredeyse buğday unu içeriğinden üretilmektedir. Glutensiz beslenenler yaşam boyunca kahvesinin yanına eşlik edecek, tatlı yemek istediğinde elini uzatacağı bir kurabiye yiyemeyecek mi? Elbette glutensizekmek.com.tr ile glutensiz kurabiye çeşitleri ile böyle bir şey söz konusu değil!

Glutensiz beslenmek kurabiye, kek gibi besinlerden uzak kalmak demek değildir. Doğru glutensiz yiyecek üreticilerine ulaştığınızda glutensiz kurabiye gibi unlu mamullerden uzak kalmanız gerekmeyecektir.

Gluten içerikli kurabiyelerden yedikçe yiyesiniz gelir. Farkına varmayabileceğiniz şey, daha fazla kurabiye yemenizin sebebinin bir kısmı, vücudunuzun aslında onları arzulamasıdır. Kurabiye gibi şeker yüklü bir şey yediğinizde kan şekerinizde yükselme olur. Bu kan şekeri artışı bir çarpışmaya yol açar ve beyniniz bu tür yiyeceklerden daha fazlasını ister, bu yüzden onları yemek için can atmaya başlarsınız. Ancak glutensiz unlar kan şekerini yükseltmez ve bu nedenle bahsettiğimiz durum görülmez. Glutensiz undan yapılmış glutensiz kurabiyeler kan şekerinin aynı seviyede kalmasına yardımcı olur.

Glutensiz kurabiyeler daha sağlıklıdır. Kalori açısından yüksek olabilir ancak besin içeriği ile kıyasladığımızda kaliteli kaloriler alırsınız. Glutensiz kurabiyeler bol lif içerir. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi lif oranı yüksek yiyecekler sizi daha uzun süre tok tutar, bu da sürekli atıştırma yapmaya devam etmeyeceğiniz anlamına gelir ve lif alımı daha düşük vücut ağırlığı ile ilişkilendirilmiştir. Yüksek lif içeren glutensiz kurabiye sağlıklı bir atıştırmalık olabileceği gibi kalp hastalığı ve kanser geliştirme riskinizle savaşmanıza da yardımcı olabilir.

Sizler de eğer glutensiz atıştırmalık arıyor; kahvenize eşlik edecek lezzetli bir şeyler yemek istiyorsanız glutensizekmek.com.tr’ den glutensiz kurabiye sipariş verebilirsiniz.

 

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)